![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiIEeL99B7-wsCmX-p-LXKmuseYvQS-YU_Q8B4u_Ie8nn_qvWwPwImrDXSpt8xIqh_vcG-DQukhvr0Epht6e1YMJegARF6OAR9UlYzJPgfj-7VawJe9ahp_bOfDGUIv1HD8F49qkymFiG8L/s640/20161204_213402.jpg)
Scoicile Saint Jacques (Sfântul Iacob, în limba română) sunt moluște marine, din familia Bivalvia. Au 2 cochilii simetrice ce conțin în mijloc carnea de scoică – mușchiul (albă) și, cel mai adesea, un brâu de icre (de culoare portocalie).
Scoica Saint Jacques este simbolul Sfântului Iacob, de unde și numele ei.Legenda spune că Sfântul Iacob a salvat un cavaler de la înec; cavalerul a ieșit la suprafață acoperit de scoici.
Scoica Saint Jacques este și simbolul pelerinilor ce vizitau altarul sfântului Iacob din Spania (Santiago de Compostela). Pelerinii purtau cu ei o cochilie și primeau pomană cât puteau lua în cochilie.
8 scoici Saint Jacques proaspete
2 felii subtiri de ghimbir proaspat cu coaja
1 cățel de usturoi
1 ceapa eșalotă
3 linguri de sos soia light1 lingurita ulei de susan
2 linguri ulei de masline
sare de mare, piper
Mod de preparare:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGFGdrIXq9fRexJ6LqooPTEDS5MdkNNa0svTzo_A3b4cv3zfCFvge_wFYpMbXNMJRIqlRM3LboACHReRicbNVtFuFAUjqhPgiNNGX8LsXEtS6pTTSm2xpWrYr0f555taYVc-RxpPLBYJXZ/s320/20161204_213252.jpg)
Curatati-le de „sacul negru”. Partea portocalie este comestibilă, dar nu tuturor le place, aşa că se poate scoate. Eu o pastrez este gustoasa. Uscati-le cu ajutorul unui prosop de hartie.
Se curata si se toaca marunt ceapa, usturoiul. Tocati marunt ghimbirul.
Intr-o tigaie sau wok, puneti la-ncalzit 2 linguri de ulei.
Se prăjește usturoiul, ceapa si ghimbirul. Puneti scoicile, sarati si piperati.
Le sotati intorcandu-le de cateva ori.
Adaugati sosul de soia light, uleiul de susan și gatiti cam 5 minute.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjy1fz5dubTdnhyQOjJ3N-0qK9hnytqcFRhFYRR56kHdy_gpbdT0VC-m_QzTVHvxrExq9xfE1DdKFKin7Iow6VDxopfIi0WOozttUbZ8jOtsts8GnHCeyPXthrBcr7Ni3CgPSsb3UvZMrr-/s640/20161204_212926.jpg)
Serviti ca aperitiv, sau in plat complet le puteti acompania cu orez natur, taitei chinezesti.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjy1fz5dubTdnhyQOjJ3N-0qK9hnytqcFRhFYRR56kHdy_gpbdT0VC-m_QzTVHvxrExq9xfE1DdKFKin7Iow6VDxopfIi0WOozttUbZ8jOtsts8GnHCeyPXthrBcr7Ni3CgPSsb3UvZMrr-/s640/20161204_212926.jpg)
Serviti ca aperitiv, sau in plat complet le puteti acompania cu orez natur, taitei chinezesti.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZBOD4IqsdEORCawJGS7cMf3KcNPzTVq-FZCp2AWxdC2G6F1WvjozWXpdjYpJlMaypH_8Rypf4O3g6M-lMSgBrxi8vlpkNRGdXgpS4e2-wSWMHI92_qYWZT1nhIkIYcW3MYbRikb31a0N8/s640/20161204_215353.jpg)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu